ETKİNLİKLERİMİZ

Kampçılık İlk Adım

kampcKampçılık, rutin şehir yaşamının baskısından kurtulmak isteyenlerin, popülerliği giderek artan bir hobisi haline geliyor. Hafta sonlarının değerlendirildiği bir etkinlik, bir yaşam biçimi ya da eğitim programlarında uygulamalı ve eğlenceli bir son aşama olarak yapılıyor. Kampçılık, yetişkinler için bir etkinlik gibi görünse de, doğal yaşamın çocuklar üzerindeki etkisi unutulmamalıdır. Uzman kadromuzla Anne ve çocuklar yada babalar ve oğullar gibi özel kamplar yapılabılır.

Spor Etkinlikleri

araziPansiyonumuzda 4*4 jeep ‘ler kiralanıp çevre yaylalarda ofroad ya safari yapma imkanımız vardır…

Doğa Yürüyüşü

yuruyusDoğada yürüyüş yapmanın, sadece vücut değil, beyin için de faydalı olduğu ortaya çıktı. İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberinde, Michigan Üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya yer verildi ve kış ortasında bile “doğayla etkileşim” içinde yürüyüş yapmanın, hafızayı ve konsantrasyon seviyesini güçlendirdiği belirtildi. Araştırma, doğada bir saat yürüyüş yapmanın, beynin performansını beşte bir oranında artırdığını, ancak kalabalık caddelerde ya da alışveriş sırasında yapılan yürüyüşün beyin üzerinde böyle bir etki yaratmadığını gösterdi. Psychological Science dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde bir gruba büroların bulunduğu ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde, bir diğer gruba da şehirden uzakta, ağaçlıklı bir yerde 50’şer dakikalık yürüyüşler yaptırıldığı kaydedildi. Her iki grup yürüyüşten önce ve sonra testlere tabi tutuldu ve bu testlerin sonuçları karşılaştırıldı. Sonuçlar, doğa yürüyüşüne çıkanların kısa süreli hafızalarının, yüzde 20 oranında geliştiğini ortaya koyarken, kalabalık caddelerde yürüyenlerde böyle bir etkiye rastlanmadı. Araştırma ayrıca, hafıza ve dikkatin, yerleşim yerlerinden çok doğa fotoğraflarına baktıktan sonra da olumlu yönde etkilendiğini gösterdi.

Atv Safari

Günümüzün sıkıcı dünyasından kopup, kendine biraz vakit ayırarak, heyecan yaşamak isteyenler için tasarlanmış bir araçtır atv motor. Motosiklet sürmekten korkanların ama bu zevki tatmak isteyenlerin vazgeçilmezidir. Atv motorlar hobi dışında farklı amaçlar için de kullanılmaktadır ama araçların teknik özellikleri belirlenirken göz önünde bulundurulan en önemli kriter hobi için kullanılacak olmalarıdır ve bu yüzden çok ekstra bir donanıma sahip değildirler.

Paintball

Paintball, tüm dünyada her yaş ve meslek grubundan geniş bir oyuncu kitlesine sahip, popüler bir doğa sporudur.
Oyuncular, bazı kuralların eşliğinde boya topu atan gazlı silahlarını kullanarak, o oyun için belirlenmiş görevlerini başarmaya çalışırlar. Bu görev, çeşitli bayrak kapma operasyonları, karşı takımın kaptanını vurmak, bir bölgeye saldırmak veya bu bölgeyi korumak gibi onlarca oyun senaryosu içinden tercihe göre seçilir.